Друк

     4 листопада 2019 року викладачі філологічних дисциплін Т.М.Гафарова, А.О.Лапіна, провели практикум для викладачів коледжу «Новий правопис: що змінили в українській мові і чому це важливо», приурочуючи його Дню української писемності і мови, де розповіли про історію розвитку українського правопису, зробили стислий огляд основних змін у новій редакції «Українського правопису» та провели практичну роботу із викладачами.  

    Сучасна українська мова – відкрита й динамічна. Змінюється словник, з’являються нові терміни в різних сферах суспільної комунікації, виникає потреба адаптації загальних і власних назв до раніше сформульованих орфографічних правил. Для чого переглядати ці правила? Для того, щоб відреагувати на зміни в сучасній мовно-писемній практиці, визначити правила написання нових запозичених слів, нових власних назв.

     Протягом 2015 – 2018рр.  Українська національна комісія з питань правопису працювала над проектом  нової редакції Українського правопису і після громадського обговорення  його було схвалено 24.10.2018 року  на спільному засіданні Президії Національної академії наук України та Колегії Міністерства освіти і науки України (поновлено деякі особливості правопису 1928р.).