olasyukolasyukolasyukolasyuk

olasyuk

olasyuk

 

 

Завідувач відділення 

підготовки вчителів

дошкільної освіти

Юлія Валентинівна Оласюк

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Безліч зовсім різних мов вихователь знає,
Бо до кожного з дітей він підхід свій має.
Знов олівчика кладе до маленьких ручок:
Додавать і віднімать вчить малих чомучок.

Про усі земні дива дітлахам розкаже,
Де єнотики живуть, кожному покаже.
Наче мама, пригорне й обійме ніжненько, –
Буде птахам-малюкам, мов в гнізді, тепленько.

У любові цілий день в нього діти-квіти.
Будуть гратися, співать, і життю радіти.
Тож цю працю клопітку поважати треба:
Вихователь для дітей нахиляє небо!

Наталя Гуркіна

     Є такі професії, які викликають у оточуючих людей  захват. Медсестра уособлює милосердя, перша вчителька - найсвітліші спогади, а вихователька дитячого садочку – доброту,  увагу,  «другу маму».

   Вихователь – складна  професія! Непосвяченим  вона здається зовсім простою. Справді, хто не зуміє доглянути за дитиною, нагодувати вчасно, погуляти з нею, казку почитати? Але, виявляється, цього замало. Коли  починаєш опановувати «дошкільну  премудрість», дивуєшся, як багато необхідно для роботи з дітьми, бо, крім знань і умінь, потрібно ще й «закохати» в себе дитину. А вже потім, коли зав'яжеться "роман", починається справжня робота ... Вихователька повинна бути гідна любові, не викликати у дітей розчарування , бо дошкільнята дуже спостережливі. Діти закохуються легко, але утримати їх любов надзвичайно важко: їм необхідна взаємність.

   Вихователь – творча професія! Робота з дітьми дає можливість людині виявити все найкраще, що в ній закладено: і душевні якості, і здібності. З душевними якостями зрозуміло, а от здібності ... Дуже часто вони є, але не завжди в тих масштабах, щоб вийти з ними на "велику сцену": співаєш, але голос не мелодійний, пишеш вірші, але не такі, щоб їх можна було друкувати, вишиваєш, але не для того, щоб потім виставляти свої роботи на огляд публіки… А в дитячому садочку всі ці скромні таланти вихователь зможе реалізувати, адже діти - найгуманніші судді. Вони захоплюються всім, чого не вміють робити самі.  Вихованці оцінять поетичні спроби і розповіді, малюнки і пісні, а головне - саму вашу фантазію, адже вони найбільші в світі фантазери.

   Вихователь – щаслива професія! Адже «другі мами» цінують щастя інших більше свого матеріального благополуччя. Теплі долоньки, дитяча посмішка, довіра малюків – найкраща нагорода для вихователя.

Яка ж все-таки дивовижна професія - ВИХОВАТЕЛЬ!!!