Актуальність ідей Гуманної Педагогіки в оновленому освітньому просторі

22 квітня 2019 р. відбулася науково-практична студентська конференція «Актуальність ідей Гуманної Педагогіки в оновленому освітньому просторі». Автор та організатор заходу, викладач психолого-педагогічних дисциплін Бикова Тетяна Борисівна, ознайомила учасників конференції з питаннями, що є актуальними на сучасному етапі розвитку української освіти. Студенти 4 курсу групи А Черняєва Анастасія, Степаненко Наталія, Кривега Вікторія проаналізували вплив педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського на формування сучасної освіти. 

В практичній частині конференції студенти 2 курсу групи Г шкільного відділення разом з викладачем психолого-педагогічних дисциплін Юрченком К.І. продемонстрували варіант проведення ранкових зустрічей «З добром – у новий день!» Ніхто з присутніх не залишився байдужим до твору В.О. Сухомлинського про невичерпне і безмежне у своїй любові серце матері , який прочитала студентка 1-А шкільного відділення Плівачук Вікторія.

Студенти 1-В шкільного відділення продемонстрували свою акторську майстерність, інсценізуючи казку великого гуманіста «Дівчинка і ромашка». Учасники конференції з цікавістю сприйняли виступ керівника Запорізького відділення Всеукраїнської Асоціації гуманної педагогіки – Розенкової Світлани Валентинівни, яка акцентувала увагу всіх на актуальності ідей педагогіки співробітництва в світлі реформи НУШ.

Студенти 2-х курсів Шаповалова Олександра і Чупілко Діана розкрили важливість проведення для учнів початкової школи виховних заходів з морально-етичного напрямку виховання та використання у педагогічній практиці методів гуманної педагогіки.

Студентам було запропоновано для розв’язування декілька педагогічних ситуацій та показано зразок їх гуманного вирішення. З Асоціацією Гуманної педагогіки коледжу плідно співпрацює психологічна агенція «Психея», яка допомагає майбутнім вчителям стати тактовними, толерантними, гуманними. Завідувачка шкільним відділенням Орловська Людмила Олексіївна побажала членам Асоціації Гуманної педагогіки подальших успіхів і нових звершень.

ФОТОЗВІТ (для перегляду натисніть ТУТ!)

Фестиваль казок В.О.Сухомлинського

Студенти перших курсів шкільного відділення і 2-ОМ відкривають світ мудрої казки В. О. Сухомлинського.

Фотозвіт (для перегляду натисніть ТУТ...)

Година саморозвитку 25.02.2019р.

25.02.2019р. в педагогічному коледжі в рамках Асоціації гуманної педагогіки відбулася година саморозвитку студентів, яка була присвячена видатному педагогу-гуманісту, розробнику концепції гуманної педагогіки Ш.О. Амонашвілі.

Студенти 2-Б курсу Кухар М., Чупілко Д., Притула А. під керівництвом викладача педагогіки Рибенчук Н.І. ознайомили  присутніх  з життєвим та творчим шляхом Ш.О. Амонашвілі, психолого-педагогічними основами педагогіки співробітництва, законами та принципами гуманної педагогіки. Присутні мали можливість переглянути відео з виступу почесного президента Міжнародного центру гуманної педагогіки Ш. Амонашвілі на одному із семінарів.

Студенти 2-х курсів переймали досвід організації навчально-виховного процесу на засадах педагогіки партнерства. Знайомилися з методами та прийомами роботи видатного педагога, що допомагають скоротити дистанцію між вчителем та учнями на уроці.

Говорили про жертовність професії вчителя, місію педагога, який покликаний надихати дитину на творчість, самовдосконалення;  сприймати її такою, якою вона є; бути терпимим до її недоліків, утверджувати в ній впевненість у своїх силах. Гуманна педагогіка наближає дитину до пізнання самої себе. Обов’язок учителя – дати їй радість цього пізнання.

Слухачі переконалися, що гуманна педагогіка – це шлях до душі дитини. «Зігріті учительською любов’ю душі дітей, обов’язково розкриються своїми найкращими пелюстками».

Фото доступні за посиланням https://photos.app.goo.gl/UohVU9fxX112PQxm6

Викладач педагогічних дисциплін Рибенчук Н.І.

Світлий геній школи Павлиша

08 жовтня члени Асоціації гуманної педагогіки коледжу, студенти 4 курсу шкільного відділення Степаненко Н., Кривега В., Черняєва А., Желєва А., Плювака В., Хилько Д. та студенти групи 2-Г разом з викладачем психолого-педагогічних дисциплін Биковою Т.Б. організували та провели для першокурсників виховний захід «Світлий геній школи Павлиша», присвячений 100-річчю від дня народження В.О.Сухомлинського.

Майбутні вчителі були захоплені унікальною системою навчання та виховання в Павлиській школі. Студенти звернулись до золотих розсипів творчості талановитого педагога та письменника, до творів, які навчають як жити на світі, як бути справжньою людиною, як творити добро.